Malowanie Pasów Parkingowych - dlaczego warto skorzystać z usługi?

Odpowiednie oznakowanie parkingu czy garażu stanowi absolutną podstawę zapewnienia bezpieczeństwa osobom, które poruszają się po jego przestrzeni. Za ich pomocą z łatwością wyznaczymy strefy, po których poruszać się mogą wyłącznie pojazdy i miejsca, w których kierowcy mogą je pozostawiać, a także ścieżki i śluzy, które umożliwią bezpieczne i sprawne poruszanie się po terenie parkingu lub garażu pieszym. Dzięki takim znakom można znacznie usprawnić ruch w przestrzeni, aby nie powodować niepotrzebnych korków.

Malowanie Pasów Parkingowych - dodatkowa przestrzeń dla pracowników i zarządu

Poza oczywiście kwestiami związanymi z poruszaniem się po terenie parkingu lub garażu oznakowanie poziome dotyczy również przestrzeni do parkowania. Absolutną podstawą są tutaj naturalnie specjalne miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, które zgodnie z przepisami powinny znaleźć się na każdym większym parkingu. Oprócz tego prawo reguluje także inne kwestie związane z tego typu miejscami m.in. ich położenie oraz liczbę. Można również spotkać się z innymi rodzajami oznaczeń miejsc parkingowych. Mogą one mieć formę tekstową ("POLICJA”, “PERSONEL”), numeryczną lub litera i numer (ułatwienie w identyfikacji miejsca, w którym zostawiamy samochód w przypadku dużych wielopoziomowych parkingów). Są także miejsca przeznaczone dla pojazdu, który posiada konkretne tablice rejestracyjne (w obrębie miejsca namalowany został numer rejestracyjny).

Malowanie pasów parkingowych - dlaczego jest nam potrzebne oznakowanie garażu?

Chaos komunikacyjny w miejscu, w którym na raz przebywa dużo pojazdów mechanicznych i pieszych, może prowadzić do wielu problemów i wypadków. Takich sytuacji wszyscy chcą uniknąć, gdyż wiążą się one z długotrwałymi konsekwencjami. Właśnie dlatego potrzebne jest odpowiednie i poprawne oznakowanie garażu oraz parkingu. Umożliwia ono uporządkowanie ruchu odbywającego się w jego obrębie, zminimalizowanie liczby ewentualnych wypadków i sprawi, że cały garaż lub parking po prostu będzie funkcjonować sprawniej.
Oznakowanie Poziome parkingów i linii w magazynach – Zadzwoń i poznaj ofertę!

Koszt malowania pasów parkingowych

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje malowanie pasów parkingowych. Koszt takiej usługi wykonanej przez profesjonalną i doświadczoną firmę, taką jak oznakowanie-poziome.pl, obliczany jest indywidualnie na podstawie danych dostarczonych przez klienta, m.in. odnośnie wymiarów przestrzeni, w której ma znaleźć się oznakowanie. Im większy metraż oraz liczba miejsc, tym wyższa będzie cena malowania pasów parkingowych. Nie jest ona jednak wygórowana, a jak zostało wspomniane wcześniej - oznakowanie poziome ma przecież bardzo dużo zalet.

Malowanie pasów parkingowych - techniki

Istnieje kilka technik malowania pasów parkingowych. Najbardziej tradycyjna, z wykorzystaniem podstawowych narzędzi malarskich przystosowanych do tego typu prac jest zazwyczaj najtańsza, lecz często jej efekty pozostawiają dosyć sporo do życzenia. Zdecydowanie lepsze są innowacyjne techniki stosowane przez doświadczone i renomowane firmy, które już długo działają na rynku, takie jak oznakowanie-poziome.pl. profesjonaliści z tego przedsiębiorstwa wykorzystują nowoczesne maszyny, które zostały zaprojektowane specjalnie w celu wykonywania precyzyjnego oznakowania poziomego na parkingach, w garażach i nie tylko. Ponadto w trakcie pracy korzystają oni z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu można mieć pewność, że wykonane przez nich linie, znaki kierunkowe i inne wytrzymają bardzo długo. Wykorzystanie maszyny oraz wyższej jakości farb wiąże się również z nieco wyższymi kosztami, jednak trzeba pamiętać, że tego typu oznakowanie będzie dokładnie wykonane (zgodnie z planem), a także przez długi czas nie trzeba będzie go poprawiać.